سیدهادی رضوی، احسان دلاویز و 29 مدیر وقت بانک سرمایه محاکمه می شوند

رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران گفت: سیدهادی رضوی و احسان دلاویز دو نفر از تسهیلات گیرندگان بانک سرمایه و 29 نفر از مدیران وقت این بانک در این دادگاه محاکمه می شوند.

سیدهادی رضوی، احسان دلاویز و 29 مدیر وقت بانک سرمایه محاکمه می شوند

صدا و سیما نوشت: قاضی اسدالله مسعودی مقام در این باره اظهار کرد: متهم رضوی بیش از 107 میلیارد تومان تسهیلات از بانک سرمایه دریافت نموده است.

وی اضافه نمود: بر اساس کیفرخواست، اتهام متهم رضوی اخلال در نظام مالی با اخذ تسهیلات بانکی به وسیله نامشروع است.

پرونده بانک سرمایه 400 متهم دارد و بر اساس مستندات پرونده بیش از 14 هزار میلیارد تومان از سرمایه فرهنگیان کشور به یغما رفته است.

در اولین مرحله رسیدگی های قضائی، پرونده علی بخشایش فرزند روح الله به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام مالی کشور به وسیله اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در 46 فقره خیانت در امانت، پرویز کاظمی فرزند درویش به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام مالی کشور به وسیله اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در 41 فقره خیانت در امانت و محمدرضا توسلی فرزند غلامرضا به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام مالی کشور به وسیله اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در 40 فقره خیانت در امانت در شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم مالی در 4 جلسه علنی و به ریاست قاضی مسعودی مقام رسیدگی شد.

بدهی این سه متهم حدود 3 هزار میلیارد تومان است.

پس از انتها دادرسی پرونده، 27 اسفند سال گذشته اعضای هیأت مدیره بانک سرمایه، علی بخشایش، پرویز کاظمی و محمدرضا توسلی هرکدام به 20 سال حبس، تحمل 74 ضربه شلاق در انظار عمومی و محرومیت دائم از مشاغل دولتی محکوم شدند.

در مرحله دوم رسیدگی به این پرونده؛ حسین هدایتی و 10 متهم دیگر در 6 جلسه و در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران ارزی و مالی محاکمه شدند و هنوز حکم این متهمان صادر نشده است.

به گفته رسول امیر قهرمانی نماینده دادستان؛ اصل بدهی هدایتی 586 میلیارد تومان بوده که با احتساب سود پول، در حال حاضر به یک هزار و پانصد میلیارد و 600 میلیون تومان رسیده است که این متهم فعلاً 15 میلیارد تومان پس داده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "سیدهادی رضوی، احسان دلاویز و 29 مدیر وقت بانک سرمایه محاکمه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیدهادی رضوی، احسان دلاویز و 29 مدیر وقت بانک سرمایه محاکمه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید