ظریف: ایران همواره با شرکای هندی خود مشورت می کند

تهران- خبرنگاران- محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه با بیان اینکه تهران در حوزه های مختلف با دهلی نو ارتباطات بسیار گسترده ای دارد، تاکید کرد: ایران همواره با شرکای هندی خود مشورت می کند.

ظریف: ایران همواره با شرکای هندی خود مشورت می کند

به گزارش بامداد سه شنبه خبرنگاران، ظریف روز یکشنبه به منظور دیدار با مقام های جمهوری ترکمنستان در صدر یک هیات بلند پایه سیاسی - مالی راهی عشق آباد پایتخت این کشور شد.

وزیر امور خارجه در دیدار با مقام های ارشد ترکمنستان راه های گسترش روابط دو جانبه از جمله در زمینه های سیاسی، تجاری، حمل و نقل، انرژی، گمرکی و همچنین تحولات منطقه ای و جهانی را مورد گفت وگو و تبادل نظر قرار داد.

وی دوشنبه شب راهی دهلی نو شد تا با مقام های هندی درخصوص مسائل فیمابین تبادل نظر کند.

ظریف در بدو ورود به هندوستان در جمع خبرنگاران درباره سفر به ترکمنستان گفت: سفر بسیار خوبی را به ترکمنستان داشتم و در این سفر در خصوص همکاری های دو جانبه و چندجانبه صحبت های خوبی شد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین درباره اهداف سفر خود به هندوستان نیز اضافه کرد: دهلی نو یکی از شرکای نزدیک ایران است و ما با هندوستان در حوزه های مختلف ارتباطات بسیار گسترده ای داریم.

او در ادامه به ارتباطات مالی گسترده ایران با هندوستان اشاره کرد و گفت: سیستم مالی ویژه ای بین ما و دهلی نو از قبل طراحی شده که این سیستم برای همکاری های دو جانبه استفاده می شده و می شود.

ظریف ادامه داد: همچنین هندوستان از بزرگترین مشتریان نفت خام جمهوری اسلامی ایران است.

وی به حوزه های دیگر ارتباطی دو کشور اشاره کرد و گفت: رابطه ما با هندوستان در حوزه های دیگر از جمله فرهنگی، سیاسی و همکاری های منطقه ای است به طوریکه همکاری ما با این کشور در افغانستان بسیار روابط گسترده ای است.

ظریف تاکید کرد: لذا ما همواره مشورت هایی را با شرکای هندی خود در زمینه های مختلف داریم که من در این سفر این مشورت ها را هم دنبال خواهم کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان امروز (سه شنبه) با سوشما سواراج همتای هندی خود دیدار و در خصوص مسائل مختلف گفت وگو خواهد کرد.

شبد**1953**9122

منبع: ایرنا

به "ظریف: ایران همواره با شرکای هندی خود مشورت می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: ایران همواره با شرکای هندی خود مشورت می کند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید