عدم توجه به مسیر پیشرو بیشترین دلیل بروز تصادفات است

به گزارش وبلاگ پر زرق و برق، داریوش کریمی ظهر چهارشنبه در دومین نشست کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی استان اصفهان با دستور کار راهکارهای کاهش تلفات حوادث جاده ای گفت: طبق برآوردهای انجام شده، عدم توجه به جلو با 32 درصد، تخطی از سرعت مجاز با 21 درصد، انحراف به چپ با 14 درصد، عدم رعایت حق تقدم با 13 درصد و 20 درصد بقیه مربوط از دلایل بروز تصادفات است.

عدم توجه به مسیر پیشرو بیشترین دلیل بروز تصادفات است

وی اضافه نمود: با توجه به افزایش تعداد تصادفات و تلفات جاده ای در ماه جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، راهکارهای کوتاه مدت و میان مدت برای کاهش تلفات حوادث جاده ای طراحی شد.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان اصفهان نیز در این نشست در خصوص راهکارهای آموزشی و ارتقاء مهارت های مردم و مسئولین پاسخگو به حوادث ترافیکی، گفت: به منظور حساس سازی مردم برای ارتقاء فرهنگ ترافیک و نیز ارتقاء سطح پاسخگویی سازمان ها در حوادث جاده ای، آموزش های لازم و موثر طراحی و اقدام مناسب صورت گیرد.

امیر جلالیان گفت: در مبادی ورودی شهرها و در محل استقرار پلیس راه، با استفاده از تابلوها و تراکت های هشدار دهنده و نیز از طریق فضای مجازی به رانندگان خطرات حوادث جاده ای اطلاع رسانی گردد.

وی بیان داشت: راهکارهای پیشنهادی و مصوب گردیده ظرف مدت دو روز آینده عملیاتی گردیده و استانداری و فرمانداری ها با تمام توان خود نظارت کاملی بر فرایندها داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "عدم توجه به مسیر پیشرو بیشترین دلیل بروز تصادفات است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم توجه به مسیر پیشرو بیشترین دلیل بروز تصادفات است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید