عرب: به خاطر بدهی به یک هتل می خواهند لوگوی باشگاه را توقیف نمایند، پاداش نایب قهرمانی آسیا برای ما 17 میلیارد تومان شد

ایرج عرب، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد، پاداش نایب قهرمانی این تیم در آسیا به چیزی در حدود 17 میلیارد تومان رسیده است.

عرب: به خاطر بدهی به یک هتل می خواهند لوگوی باشگاه را توقیف نمایند، پاداش نایب قهرمانی آسیا برای ما 17 میلیارد تومان شد

به گزارش خبرنگاران، ایرج عرب که میهمان امروز (آدینه) برنامه ورزش و مردم بود ضمن بیان این مطلب درباره سه قهرمانی پی درپی پرسپولیس در لیگ برتر گفت: خدا را شکر هفته گذشته به لطف خداوند، زحمتی که کادرفنی و بازیکنان کشیدند و همچنین حمایت خوبی که از سوی طرفداران داشتیم، توانستیم هت تریک قهرمانی را داشته باشیم و خیلی خوشایند و خشنود نماینده بود.

به خاطر بدهی به یک هتل می خواهند لوگوی باشگاه را توقیف نمایند!

وی درباره این موضوع که مدیرعامل باشگاه کار تشکیلاتی انجام می دهد، به عنوان مدیرعامل پرسپولیس چه راه حلهایی برای درباره درآمدزایی در باشگاه پرسپولیس دارد، گفت: در باشگاه یک تیم کار می نماید. هیئت مدیره، مدیرعامل و ... یکسری وظایف دارند و دیگر افراد در تیم هم یکسری وظایف دیگر. درباره خیلی جاها ما نباید جوابگو باشیم و تقسیم وظایف شده، اما مسئولیت اصلی با مدیرعامل است. ما جوابگو هستیم، ولی خیلی فشار روی مدیرعامل وجود دارد، حتی زمانی که یک توپ درون دروازه قرار نمی گیرد. یک مدیرعامل باید درباره تنظیم روابط درون باشگاهی و بیرون باشگاهی، مسائل مالی و بین المللی و خیلی از موضوعات جوابگو باشد که از بیرون دیده نمی گردد. درباره راه حل مالی فکر می کنم ما بالای 50 جلسه مالی برگزار کردیم و 11 جلسه هم با حضور هیئت مدیره داشتیم. تورم ریالی، نوسان ارزی و خیلی از مسائل ما را با چالش روبرو کرد. ما فصل قبل را با سختی گذراندیم. بدهی مالیاتی مان بالای 100 میلیارد است که سررسید شده و یکسری هم بدهی مالیاتی هشت نه میلیاردی داریم که آن هم سررسید شده است. روز گذشته گفتند باید 330 میلیون به هتلی بدهیم. آنها اجراییه داشتند و گفتند می خواهند لوگوی باشگاه را توقیف نمایند!

هزینه های جاری، حق الزحمه بازیکنان و کادرفنی و بدهی ها اولویت های ما هستند

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ادامه داد: وقتی روی بودجه سالانه حساب می کنید یکسری بدهی به وجود می آید که روی آن حساب ننموده ایم. یک بدهی به تازگی به وجود آمده که 60 هزار دلار باشگاه بدهی دارد. با قیمت دلار الان 900 میلیون می گردد که یک نفر در گذشته یاری نموده، ولی امروز ما میراث دار آن هستیم. ما سه اولویت داریم؛ هزینه های جاری، حق الزحمه بازیکنان و کادرفنی و بدهی ها اولویت های ما هستند. این مسائل باید مدیریت گردد و هر کدام را که انجام ندهیم، مشکل ساز است و مدیریت و تنظیم آن سخت است. وقتی بدهی را ندهیم لوگو توقیف می گردد و اسپانسر هم پولی پرداخت نمی نماید. درباره آن بدهی ارزی که داریم گفتند می خواهیم اموال باشگاه را توقیف کنیم. همه این مسائل در آستانه نیمه نهایی جام حذفی حاشیه برای ما درست می نماید و ما مجبور هستیم یک طوری این مشکل را حل کنیم.

پاداش نایب قهرمانی آسیا برای ما 17 میلیارد تومان شد

عرب در خصوص پول پاداش نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا توضیح داد: در زمانی که این پاداش به ما تعلق گرفت دلار 16 هزار تومان بود و مبلغ ریالی پاداش 32 میلیارد تومان می شد. از دو میلیون دلار حدود 100 هزار دلار را AFC به عنوان خیریه برداشت کرد و بیش از 200 هزار دلار را برای بدهی برداشت کردند و وقتی مبلغ پاداش به دست مان رسید یک میلیون و 600 هزار دلار بود که همزمان با دلار 11 هزار تومانی شد و مبلغ پاداش به 17 میلیارد تومان رسید. یک بخشی را برای هزینه میزبانی فینال و یک بخشی هم برای دستمزد بازیکنان پرداخت کردیم و یک عددی بیش از آن چیزی که درآمد داشتیم، هزینه کردیم.

احتیاج است که درآمدهای سازمان لیگ شفاف گردد

وی راجع به درآمد باشگاه از تبلیغات محیطی مطرح نمود: احتیاج است که درآمدهای سازمان لیگ شفاف گردد و ما نامه هم زدیم. دقیقاً نمی دانیم که چقدر درآمد دارند و چقدر سهم ماست. چندین نامه زدیم و هنوز این موضوع معلوم نشده است. اگر بدهکار هستیم باید تعیین گردد. درآمد ما صرفاً از اسپانسر است و یک درآمدهای جزئی شاید از حضور در مسابقات آسیایی و درآمدی از اجاره استادیوم داشته باشیم.

چطور می گویند یاری به پرسپولیس بیشتر از استقلال بوده است؟!

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره یاری وزارت ورزش گفت: ما زیرمجموعه وزارت ورزش هستیم، ولی وزارت ورزش نمی تواند به ما یاری کند. وقتی یاریی امکان پذیر نیست و نمی گردد به پرسپولیس و استقلال یاری کرد، چطور می توانیم بگوییم که یاری به پرسپولیس بیشتر از استقلال است؟! ما اصلاً هیچ نگاه متفاوتی از سوی وزارت ورزش ندیدیم.

دنبال این هستیم که برانکو در پرسپولیس بماند

عرب در خصوص قرارداد برانکو و اینکه او در پرسپولیس می ماند یا خیر، اعلام نمود: برانکو فصل بعد هم با ما قرارداد دارد و ما هم قطعاً دنبال این هستیم که او بماند. باشگاه علی رغم تمام مسائلی که داشت، همزمان با بازیکنان یک مبلغی هم به برانکو پرداخت کرد. برای سال آینده هم یک برنامه اسپانسری خوب در نظر داریم. ما سعی کردیم هزینه های اضافی را کم کنیم، ولی کفایت ننموده است. باید دنبال افزایش درآمد برای باشگاه باشیم که ان شاءالله نتایج آن در فصل آینده تعیین خواهد شد.

هیچ صحبتی از لیست مازاد و بازیکنان جدید نشده است

وی راجع به ترانسفر برخی از بازیکنان پرسپولیس از جمله علیرضا بیرانوند گفت: برانکو گفته است ما نیمه نهایی و فینال جام حذفی را داریم و هیچ صحبتی از لیست مازاد و بازیکنان جدید نشده است. فقط به بازیکنان اعلام شد که اگر پیشنهاد خارجی دارند بگویند تا با در نظر دریافت شرایط بازیکن و باشگاه بهترین تصمیم گرفته گردد. فعلاً موضوع جدیدی برای ترانسفر بازیکنی وجود ندارد. در حال حاضر هر بحثی درباره نقل وانتقالات برآورد هست. ما الان فقط به جام حذفی فکر می کنیم و ان شاءالله که بتوانیم فضای آرامی ایجاد کنیم و برویم برای فینال جام حذفی.

در حال برطرف مشکل مان با مدیربرنامه های رسن هستیم

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در واکنش به حاشیه های به وجود آمده درباره بشار رسن مطرح نمود: ببینید ما بازیکنان مان همه قرارداد دارند، اما قرارداد بازیکنان خارجی یک مقدار با توجه به تورم و مسائل ارزی با مشکل روبرو شده است. ما در این مدت تصمیماتی که گرفتیم به این صورت بوده که زمانی منشا از باشگاه جدا شد، پولش پرداخت شد و هیچ مسئله ای پیش نیامد و باشگاه هم در آینده مشکل نخواهد داشت. درباره بشار رسن هم یک مسئله ای با مدیربرنامه هایش داشتیم و در حال برطرف آن هستیم. طرفداران پرسپولیس فهیم و عاشق هستند. اینقدر که عاشق پرسپولیس هستند به هر قیمتی می خواهند یک بازیکن در باشگاه باشد. ما باید همه جوانب را نگاه کنیم و طرفداران ما متوجه این موضوع هستند. ببینید تفاوت ارز و ریال خیلی مشکل ساز است و تیم باید این مسائل را مدیریت کند.

سعی ما بر توافق با بازیکنان خارجی است

عرب درباره حفظ بازیکنان خارجی پرسپولیس گفت: سعی ما بر توافق با بازیکنان خارجی است. برخی از موضوعات مثل همین اتفاقاتی که چند روز گذشته افتاده، یکسری شیطنت است و طرفداران ما از این مسائل گذشته اند و خود ما هم سعی بر دامن زدن بر حواشی نداریم. روابط عمومی باشگاه باید به یکسری مسائل رسمی جواب دهد، ولی جوابگویی به یکسری مسائل سطحی هم درست نیست.

بین ما و بازیکنان ارتباط خیلی خوب و محبت آمیز ای وجود دارد

وی در خصوص آینده سیدجلال حسینی در پرسپولیس نیز یادآور شد: برای فصل آینده سرمربی تیم نه لیست خرید به ما داده است و نه لیست خروج. به این خاطر در این مورد حرف نزنیم بهتر است، چرا که تمام تمرکزمان روی بازی با سپاهان قرار گرفته است. اما مسئله ای که باید به آن اشاره کنم این است که اخیراً عنوان شده ارتباط خوبی بین باشگاه و بازیکنان وجود ندارد که این مورد را رد نموده و تأکید می کنم بین ما و بازیکنان ارتباط خیلی خوب و محبت آمیز ای وجود دارد.

شرح مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خصوص نقل وانتقالات سرخپوشان

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس راجع به بازگشت مهدی طارمی و فرشاد احمدزاده به این تیم نیز مطرح نمود: با توجه به اینکه نقل وانتقالات شروع نشده است، هنوز هیچ چیز در تیم ما تعیین نیست. البته باشگاه در این زمینه کار خودش را انجام می دهد، اما صحبتی در این مورد ندارم.

طرفداران فریب نخورند!

عرب همچنین در ارتباط با فعالیت رسمی باشگاه پرسپولیس در فضای مجازی نیز اعلام نمود: در این مورد در یک ماه اخیر مدیریتی برای این بخش در باشگاه در نظر گرفتیم و توانستیم توئیتر رسمی مان را با مجوز از فیفا دریافت کنیم. این مورد در ر بطه با صفحه اینستاگرام باشگاه هم اجرا شده است. خواهش من از طرفداران این است که مراقب باشند در شبکه های مجازی فریب افرادی را که کوشش می نمایند برای باشگاه حاشیه درست نمایند و یا قیمت برخی بازیکنان را بالا ببرند، نخورند.

در خصوص سهمیه تماشاگران در دیدار مقابل سپاهان تابع سازمان لیگ هستیم

وی در واکنش به حواشی مختلفی که برای سهمیه طرفداران سپاهان و پرسپولیس در بازی نیمه نهایی جام حذفی به وجود آمده است، توضیح داد: در این مورد ما تابع قوانین و مقررات هستیم. بعد از اینکه سعید فتاحی (رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ) در برنامه زنده تلویزیونی گفت که سهمیه تماشاگران در این بازی 50 - 50 است و بهاروند (رئیس سازمان لیگ) هم چند بار در مصاحبه هایش به آن تأکید داشته. ما هم با احترام به نظر آنها و قوانین تابع آن هستیم. در کنار این موضوع سعی می کنیم با همکاران مان در باشگاه سپاهان ارتباط خوبی داشته باشیم تا بازی در یک فضای خوب و بدون حاشیه برگزار گردد تا شاهد بازی جذابی باشیم. از همین رو به سه نفر از همکاران مان مأموریت داده ایم تا سه روز زودتر از زمان بازی راهی اصفهان شده و شرایط را برای برگزاری بازی در فضای آرام فراهم نمایند. هر کاری هم لازم باشد با مسئولان باشگاه سپاهان برای برگزاری هر چه بهتر بازی انجام می دهیم.

برای جذب بازیکن سعی می کنیم خواسته های کادر فنی را برآورده سازیم

عرب در پاسخ به این سؤال که چه پیام خوبی برای طرفداران پرسپولیس دارد، گفت: همه کوشش ما این است که بتوانیم برای فصل آینده فضایی را ایجاد کنیم که باشگاه کمترین دغدغه مالی را داشته باشد. از این رو کارهای اسپانسری خوبی را انجام داده و اگر به همین روال هم پیش برود آن وقت سال خوبی را از نظر مالی پیش رو خواهیم داشت. در مور جذب بازیکن هم سعی خواهیم کرد تا خواسته های کادرفنی را برآورده ساخته و اگر در نقاطی ضعف داریم بازیکن خوبی به خدمت بگیریم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خاتمه گفت: یکی از عمده مسائل باشگاه پرسپولیس بحث دولتی بودن آن است. این موضوع اثر منفی روی باشگاه دارد تا حدی که ما در استفاده از مشاور در باشگاه هم محدودیت داریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عرب: به خاطر بدهی به یک هتل می خواهند لوگوی باشگاه را توقیف نمایند، پاداش نایب قهرمانی آسیا برای ما 17 میلیارد تومان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرب: به خاطر بدهی به یک هتل می خواهند لوگوی باشگاه را توقیف نمایند، پاداش نایب قهرمانی آسیا برای ما 17 میلیارد تومان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید