لزوم تسریع در اجرای پروژه های عمرانی شهرستان رشت

به گزارش وبلاگ پر زرق و برق، نخستین جلسه دوره ای شورای اسلامی شهرستان رشت بعدازظهر پنجشنبه با حضور سه نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان رشت و معاونت عمرانی فرمانداری و مدیران کل ابفای شهری و روستایی و بنیاد مسکن و ثبت اسناد و املاک استان و مدیران آب و برق و بنیاد مسکن شهرستان و اعضای شورای شهرستان و بخشدار و مسئولین محلی در بخشداری سنگر برگزار گشت.

لزوم تسریع در اجرای پروژه های عمرانی شهرستان رشت

فرماندار رشت در این جلسه اظهارکرد: دستگاه های اجرایی برای سرعت بخشیدن به اجرای پروژه های عمرانی نیمه تمام شهرستان تلاش خود را مضاعف کنند.

میرشمس مومنی زاده با بیان اینکه مسائل شهر رشت بازتاب استانی دارد، شرح داد: باید از تمام ظرفیت های ملی برای تسهیل و تسریع در روند اجرایی شدن پروژه های عمرانی که نیازمند استفاده از ظرفیت های فراشهرستانی و ملی است، بهره برد.

وی در ادامه گفت: با توجه به محدود بودن اعتبارات مربوط به کمیته برنامه ریزی بهره مندی از ظرفیت ملی کنندگان شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی جهت اجرایی کردن پروژه های زیربنایی و ارائه خدمات عمومی مطلوب به مردم امری ضروری است.

مومنی زاده با تأکید بر لزوم ساماندهی زباله سراوان به عنوان اولویت مهم مسئولان استان و شهرستان، ادامه داد: ساماندهی رودخانه های شهر رشت، تصفیه خانه فاضلاب، فرسودگی شبکه های برق، آب شرب بهداشتی از اولویت های مهم در حال پیگیری در شهرستان رشت است که باید با شتاب بیشتری در زمینه حل این مسائل اقدام شود.

لزوم برگزاری جلسات شورای شهرستان در سطح بخش ها برای شناخت مسائل

در ادامه این جلسه رئیس شورای شهرستان رشت گفت: تداوم برگزاری چنین جلساتی در سطح شهرستان با توجه به حضور کنندگان مجلس، فرماندار شهرستان و مسئولان استانی و شهرستانی برای حل مسائل مردم بسیار موثر است.

ابراهیم اخوان به برگزاری جلسات ماهیانه شورای شهرستان اشاره کرد و افزود: این جلسات برای رسیدن به نتیجه مطلوب و ایده آل به صورت دوره ای و هر ماهه در یکی از بخش های شهرستان رشت برگزار می شود.

وی رسیدگی حضوری، میدانی و عملیاتی به وضعیت و مسائل موجود شهرها و بخش ها را مهم ترین هدف برگزاری این جلسات دانست و گفت: امیدواریم با حضور مسئولان، هم اندیشی و اتخاذ تصمیم مقتضی و عاجل در زمینه خدمت رسانی و حل مسائل گام های موثری برداریم.

ترافیک مهم ترین چالش بخش سنگر

بخشدار سنگر در ادامه این جلسه به برخی از ظرفیت های گردشگری این بخش اشاره و بقعه امامزاده هاشم، رودخانه سپیدرود، راه های مواصلاتی متعدد، وجود شهرک صنعتی رشت و جنگل سراوان در مسیر اصلی ورودی شهر رشت را از جمله این ویژگی ها و امتیازات بارز این بخش بیان نمود.

رحیم رحیمی با بیان اینکه 79 درصد جمعیت سنگر شهری و 29 درصد آن روستایی هستند، افزود: اقدامات زیادی در حوزه ها و بخش های مختلف اجرا شده است.

وی مهم ترین مشکل این بخش را ترافیک بیان نمود و گفت: بافت شهری و موقعیت جغرافیایی سنگر همواره سبب ایجاد ترافیک درون شهری می شود لذا ایجاد کمربندی در این منطقه بسیار ضروری است.

رحیمی در ادامه به وضعیت برق، آسفالت راه های روستایی و آب شرب بهداشتی در این بخش اشاره و شرح داد: متاسفانه شهر سنگر از لحاظ شرایط آبرسانی از وضعیت مناسبی برخوردار نبوده و انتظار می رود که با تدابیر اتخاذ شده در راستای مصوبات شورای تامین در آینده نزدیک این مسائل مرتفع شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "لزوم تسریع در اجرای پروژه های عمرانی شهرستان رشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم تسریع در اجرای پروژه های عمرانی شهرستان رشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید