مجید جلالی: به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هشدار داده بودم، باور شلوغ کاری کنار زمین عامل تشنج روی سکوهاست

به گزارش وبلاگ پر زرق و برق، مجید جلالی، سرمربی تیم فوتبال پیکان با اشاره به اتفاقات دیدار تیمش مقابل صنعت نفت در آبادان، می گوید که پیش از آغاز فصل به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نامه زده و هشدار داده بود.

مجید جلالی: به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هشدار داده بودم، باور شلوغ کاری کنار زمین عامل تشنج روی سکوهاست

مجید جلالی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ پر زرق و برق درباره اتفاقات تلخ دیدار صنعت نفت آبادان - پیکان که با شکسته شدن گونه یاری داور دوم بازی توسط تماشاگران تیم میزبان نیمه تمام ماند، گفت: به لحاظ فنی بازی بسیار خوب و باکیفیتی بین تیم ما و صنعت نفت انجام شد. با این حال اینکه آخر بازی چنین وضعیتی پیش آمد، واقعاً نگران نماینده است. اینکه داور بتواند در محیط اَمن کار قضاوتش را انجام دهد، بدیهی ترین اصل در یک مسابقه فوتبال است. می خواهم به موضوع کلی تر نگاه کنیم و با بازی خودمان مقابل صنعت نفت و اتفاقاتی که در آبادان اتفاق افتاده است، کاری ندارم.

وی اضافه کرد: پیش از آغاز لیگ نامه ای برای فدراسیون و سازمان لیگ نوشتم که در آن نامه صراحتاً نوشته و هشدار داده بودم وضعیتی که در لیگ پیش رو خواهیم داشت، نگران نماینده است. نوشته بودم که اتفاقات لیگ پیش رو این خواهد بود که مربیان به وضوح به این نتیجه رسیده اند، کسانی که کنار زمین شلوغ می نمایند، داوری به سودشان است. آنالیز ها نیز این موضوع را نشان داده است و من آن را به فدراسیون و سازمان لیگ انعکاس داده بودم. الان می بینید هر کجا مسئله ای پیش می آید و تشنجی ایجاد می گردد، منشأ آن نیمکت ها و شلوغ کاری بازیکنان درون زمین است. نمونه آنها را می توانید در بازی هایی که این فصل دچار مشکل گردیده است ببینید که این مسئله کاملاً مصداق دارد. سؤال من این است، چرا برای مسئله ای که می دانیم در آینده مشکل به وجود می آورد و یک نفر هم آن را پیش بینی می نماید، تمهیداتی اندیشیده نمی گردد؟!

جلالی با اشاره به شکسته شدن گونه مولوی، یاری داور دوم دیدار صنعت نفت - پیکان توضیح داد: اتفاقات دیدار صنعت نفت و پیکان می توانست باعث یک اتفاق بسیار بسیار تلخ تر گردد. داور بازی دو بار می خواست از زمین بیرون بیاید، اما از او خواستند به بازی ادامه دهد. او و یاری هایش برای بار سوم از زمین بیرون آمدند. حتی یاری داور با گونه شکسته کنار زمین آمد و به ناظر بازی می گفت اگر شما بگویید من کارم را ادامه می دهم که این بار ناظر بازی از آنها خواست بیرون بیایند. این اتفاقات برای همه و به خصوص برای داوران بسیار نگران نماینده است. واقعاً وضعیت سختی است که رقم می خورد و این موضوع نه فقط برای ما و در آبادان رخ داد، بلکه در بازی های دیگر در تهران و شهرهای دیگر هم این اتفاقات رخ می دهد. فکر می کنم فوتبال تبدیل به مقوله ای گردیده است که جور خیلی از مسائل را می کشد.

سرمربی تیم فوتبال پیکان با هشدار به مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ گفت: مسئولان این را باید بدانند اتفاقی که افتاده، در این فصل آخرین اتفاق نبوده، نیست و بازهم خواهد بود. هر کاری که می خواهیم انجام دهیم، اکنون باید صورت بگیرد. اینکه چه کاری انجام داده گردد، باید یک عده از مربیان، داوران، مدیران و صاحب منصبان بیایند و دور هم صحبت نمایند. به نظرم راحت می توان درباره آن فکر کرد و راهکاری یافت. اینکه بازی را در شهری بگذاریم که تماشاگر نداشته باشد، راهکار نیست. این راه ها تا الان کارآمد نبوده و باید ایده های دیگری را دنبال کرد. خود من هم درباره این موضوع فکر نکرده ام، اما اگر جایی باشد که راهکاری بخواهند، فکر می کنیم و دور هم می نشنیم تا راهکار پیدا کنیم.

جلالی درباره اینکه گفته گردیده بود با کار گذاشتن دوربین مداربسته و شناسایی تماشاگران متخلف جلوی حضور آنها در استادیوم ها گرفته می گردد، اما چرا سال هاست این کار صورت نگرفته و آیا می تواند راهکاری باشد، گفت: این موضوع می تواند یک راه باشد، اما قبل از همه اینها کار را باید از نیمکت ها و بازیکنان درون زمین آغاز نمایند. اینها می توانند فضا را آرام نگاه دارند و فضا را متشنج نمایند. من کلی صحبت می کنم و منظورم یک بازی خاص نیست. خیلی بازی ها را می بینیم که با هر تصمیم داور چه فشاری روی داور ایجاد می گردد.

وی در خصوص اینکه درباره نتیجه دیدار این تیم مقابل صنعت نفت چه تصمیمی گرفته خواهد شد و آیا نتیجه 2 بر یک به سود پیکان پابرجا می ماند یا باید منتظر تصمیم دیگری بود، گفت: این تصمیمی است که مسئولان ذیربط کمیته انضابطی خواهند گرفت، اما تصمیم تقریباً روشن است. ما در این بازی یک گل سالم زدیم که داور نپذیرفت، اما با آرامش به بازی ادامه دادیم. در این چند بازی هم اشتباهات داوری بارها برای ما اتفاق افتاده است، اما همان طور که گفتم نباید این باور به وجود می آمد که اگر ساکت باشید سر شما کلاه می رود. دو سال است این موضوع را می گویم و وقتی این باور به وجود آمده است، همه کنار زمین شلوغ می نمایند.

جلالی درباره اینکه اکنون چه درخواستی از مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ دارد و آیا راهکاری برای از بین بردن این مشکل ایجاد خواهد شد یا نه، گفت: سعی ما این است آن چیزی که فکر می کنیم درست است را انجام دهیم. اصلاً هم فکر نمی کنیم کار خیلی خوبی انجام می دهیم، اما سعی کردیم چیزی را که عرف فوتبال است، انجام می دهیم. ما هم نباید ببینیم، چون حربه ای نداریم یا نمی توانیم شلوغ کنیم، ضرر کنیم. ما هم نباید این طور فکر کنیم و به عنوان نماد تیمی که شلوغ نمی نماید، ضربه بخوریم، چون این مسئله باور شلوغ کردن را تقویت می نماید. این باور آنقدر تقویت گردیده که حتی در مسابقات پایه هم شلوغ کردن کنار زمین را می بینید. در لیگ یک، لیگ دو، لیگ امیدها و رده جوانان این یک باور گردیده که باید کنار زمین شلوغ کرد و حتماً، حتماً باید در مورد این موضوع فکری گردد و راهکاری پیدا کنیم. این باور بسیار بد و برای فوتبال خطرناک است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مجید جلالی: به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هشدار داده بودم، باور شلوغ کاری کنار زمین عامل تشنج روی سکوهاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجید جلالی: به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هشدار داده بودم، باور شلوغ کاری کنار زمین عامل تشنج روی سکوهاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید