هادی پور: نمایشی جهانی از اقتدار تکواندو ایران خواهیم داشت

به گزارش خبرنگاران، آرمین هادی پور برای دومین دوره متوالی در ترکیب تیم ملی تکواندو برای حضور در رقابتهای قهرمانی دنیا قرار می گیرد. وی دو سال پیش در اولین حضور دنیای خود تا فینال مسابقات وزن 54- کیلوگرم پیش رفت و در نهایت با شکست برابر کیم تائه هون کره ای به نشان نقره دست پیدا کرد.

هادی پور: نمایشی جهانی از اقتدار تکواندو ایران خواهیم داشت

تکواندوکار گیلانی تیم ملی با 24 سال سن یکی از پرمدال ترین تکواندوکاران ایران در چند سال اخیر بوده و هم اکنون با 51/ 293‬ امتیاز نفر چهارم رنکینگ المپیکی است. هادی پور با تداوم این جهت می تواند به وسیله سیستم رنکینگ سهمیه المپیک خود را قطعی کند.

منچستر برای هادی پور شهری با خاطرات خوش است که شاید مهمترین آن کسب مدال طلای رقابتهای گرندپری 2018 باشد.. آرمین در این مدت مدال های های مختلفی از جمله طلای قهرمانی آسیا، 2 طلای یونیورسیاد دانشجویان، نقره جام دنیای، طلا، نقره و برنز رقابتهای گرندپری و 8 طلا و یک نقره تورنمنت های معتبر را کسب نموده و عنوان بهترین تکواندوکار آسیا در سال 2016 را نیز در کارنامه دارد.

مشخصه شاخص هادی پور جنگندگی و مشاخصه تا ثانیه انتهای برای کسب پیروزی است. مردی که در تمرینات پُر انرژی و سختکوش است و بیش از آنچه مربیان از او می خواهند تمرین می نماید، همین موضوع یکی از عوامل موفقیت او به حساب می آید.

این تکواندو کار در مصاحبه با خبرنگاران در خصوص حضور در رقابت های قهرمانی دنیا گفت: نمی توان در این مسابقات از یک تکواندوکار خاص به عنوان حریف اصلی نام برد، رقابتهای دنیای قبل از المپیک همواره سخت است و در این دوره نیز با تغییر امتیازات و انگیزه تکواندوکاران برای رسیدن به سکو و نزدیک شدن به سهمیه المپیک بدون شک دشواریهای خاص خود را خواهد داشت.

هادی پور ادامه داد: تمرینات بسیار خوبی را طی نموده ایم، همه اعضای تیم آمادگی خوبی دارند. انگیزه بسیار زیادی داریم تا با رسیدن به سکو هم جواب اعتماد کادر فنی و زحمت مسئولین را بدهیم و هم پاسخی باشد برای سختی هایی که پشت سر گذاشتیم.

این عضو تیم ملی تکواندو اظهار داشت: تکواندو دیگر آن ورزش ناشناخته سالهای گذشته نیست، همه کشورها برای رسیدن به مدال المپیک برنامه ریزی و سرمایه گذاری زیادی در این رشته داشته اند. در مسابقات هم نمی توان هیچ رقیبی را دست کم گرفت. هر تکواندوکاری که می خواهد به مدال دنیای برسد باید از همان اولین بازی با قدرت مشاخصات خود را شروع و تا انتها پیش برود.

هادی پور در انتها گفت: رقابتهای تکواندو هر سال نسبت به سالهای قبل پیشرفت های چشمگیری دارد. وقتی نمایندگان ساحل عاج یا اردن مدال المپیک کسب می نمایند، همه رقبا مدعی کسب مدال به حساب می آیند. ما هم می رویم تا نمایش خوبی از تکواندو خاص ایرانی داشته باشیم. یکی از سخت ترین دوره های تمرینی را پشت سر گذاشتیم و امیدوارم هم من و هم سایر اعضای تیم بهترین شرایط را برای کسب مدال داشته باشند.

به گزارش خبرنگاران، بیست و چهارمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی دنیا 25 اردیبهشت ماه به میزبانی انگلستان در منچستر شروع می گردد. آرمین هادی پور نماینده وزن 54- کیلوگرم کشورمان در روز دوم به دیدار رقبای خود می رود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "هادی پور: نمایشی جهانی از اقتدار تکواندو ایران خواهیم داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هادی پور: نمایشی جهانی از اقتدار تکواندو ایران خواهیم داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید