دولت در دفاع از طرح جامع مدیریت شهری پیشقدم گردد

عضو هیئت رئیسه شورای عالی استان ها گفت: انتظار می رود دولت با دفاع از طرح جامع مدیریت شهری و روستایی به تقویت مجموعه شوراها و شهرداری ها یاری کند.

دولت در دفاع از طرح جامع مدیریت شهری پیشقدم گردد

غلامرضا ضیایی در گفت وگو با خبرنگاران، نهاد شوراهای شهر و روستا با همه محدودیت ها در فرآیند نهادینه کردن اراده و رأی مردم در اداره امور محلی شهر و روستا توفیقات متعددی داشته اند که نمود و نشانه های آن را در حوزه شهری و روستایی به عینه شاهد هستیم.

وی اظهار داشت: هر چند به دلیل گرایش متمرکزگرایانه عمده مدیران دولتی و میل به فربه شدن بیش از پیش دولت همچنان این مجموعه با محدودیت های زیادی روبروست اما پس از سال ها طرح جامع مدیریت شهری و روستایی با کوشش جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی کمیسیون های امور داخلی و شوراهای مجلس و همکاری شورای عالی استان ها تهیه و هفته آینده در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

نماینده اردبیل در شورای عالی استان ها اعلام کرد: از سال 93 تاکنون رئیس جمهور کشورمان سه بار اظهار کردند به زودی لایحه مدیریت شهری را به مجلس ارائه می نمایند اما تاکنون این اتفاق نیفتاده است چرا که اراده بعضی از دولتمردان در تمرکزگرایی و فربه شدن دولت مانع از این کار شده است.

ضیایی اضافه نمود: انتظار می رود وزیر کشور به نمایندگی از دولت که خود بیش از هر کسی برنقش بی بدیل شوراها در حل مسائل محلی، افزایش مشارکت های مردمی و اعتماد عمومی آگاهی دارند در دفاع از این طرح پیشگام باشند.

وی گفت: البته امکان دارد این طرح به اصلاحاتی احتیاج داشته باشد که در این صورت با تصویب کلیات و دوشوری کردن آن این نگرانی ها هم رفع خواهد شد.

عضو شورای شهر نیر توضیح داد: این طرح با کمی تغییرات همان پیش نویسی است که توسط شهرداری تهران تهیه و دوبار نیز از استان ها در این زمینه نظرخواهی شده بود که اعضای کمیسیون شوراهای مجلس و شورای عالی استان ها از آن حمایت کردند.

ضیایی اظهار کرد: از همه نمایندگان مجلس که خودشان نماد حاکمیت رأی و اراده مردم هستند انتظار می رود با حمایت از این طرح نقش تاریخی و ماندگار خود را در حمایت از نهاد مبارک شورها اعلام نمایند.

وی در خصوص موضوع مالیات بر ارزش اضافه نموده گفت: در یک کوشش دسته جمعی توانستیم با اقناع نمایندگان مجلس در حوزه های انتخابیه خودشان نظراتشان را جلب نموده و نهایتاً این روند منجر به دوشوری بودن این طرح شد.

عضو هیئت رئیسه شورای عالی استان ها ادامه داد: امیدواریم در خصوص این طرح نیز اقدامی مشابه طرح جامع مدیریت واحد شهری و روستایی انجام گردد تا با نظر مساعد نمایندگان مجلس شاهد تصویب کلیات آن بوده تا بخشی از منابع درآمدی شهرداری ها از این راه میسر گردد.

ضیایی در سرانجام ابراز امیدواری کرد که با تصویب طرح مدیریت واحد شهری و روستایی و اصلاح قانون مالیات بر ارزش اضافه نموده به نفع شهرداری ها خانواده بزرگ شوراها به آمال و آرزوی دیرینه خود در تحقق اهداف و برنامه های مدیریت شهری با انسجام بیشتر دست پیدا نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دولت در دفاع از طرح جامع مدیریت شهری پیشقدم گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت در دفاع از طرح جامع مدیریت شهری پیشقدم گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید