فرزند شیخ زکزاکی: تقریبا همه گزینه ها برای حفظ جان پدرم از دست رفته اند

فرزند علامه زکزاکی در پیامی هشدار داد که شرایط جسمانی پدرش به شدت وخیم شده و تقریبا همه گزینه ها برای حفظ جان ایشان عملا از دست رفته است.

فرزند شیخ زکزاکی: تقریبا همه گزینه ها برای حفظ جان پدرم از دست رفته اند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد ابراهیم زکزاکی فرزند شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه در یادداشتی که در اختیار خبرنگاران قرار گرفته هشدار داده تقریباً همه گزینه ها برای نجات جان پدر ایشان از دست رفته است.

شیخ ابرهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه (IMN) از دی ماه 2015 به این سو و به دنبال تهاجم پلیس به اقامتگاه وی در ایالت کادونا در شمال نیجریه در زندان است. دادگاه عالی نیجریه در سال 2016 حکم آزادی فوری زکزاکی را صادر کرد اما دولت این کشور تاکنون از پذیرش این مسئله سرباز زده است.

متن کامل این یادداشت به توضیح زیر است:

شنبه یعنی ششم جولای 2019 با پدر و مادرم ملاقات کردم؛ همانطور که قبلا نیز به صورت عمومی اعلام شده است، مقادیر بسیار زیاد و خطرناک و کشنده ای از سرب و کادمیوم در خون پدرم وجود دارد. بر همین اساس و در نتیجه مشورت های متعدد با نخبگان، بستری فوری پدرم در یک بیمارستان مناسب و تخصصی با تجهیزات لازم برای انجام فرآیندهای درمانی به منظور حفظ جان ایشان توصیه شده است. اما تقریبا یک ماه است که هیچ اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

درباره مادرم نیز که مسائل متعدد درمانی او تعیین و اعلام شده است، هیچکدام از توجهات و درمان های توصیه شده، انجام نشده است. حمله های شدید درد که سابقا ماهیانه رخ می داد، اکنون به صورت روزانه اتفاق می افتد و تا الان هیچ اقدامی برای درمان های اساسی لازم برای این حمله ها صورت نگرفته است.

اکنون بدتر شدن اوضاع پدرم کاملا مشهود است؛ دندان های پدرم از حدود یک ماه قبل که قهوه ای تیره شده بودند الان کاملا سیاه شده اند و پدرم اطلاعاتی را درباره بدتر شدن حالش به من داده است. چیزی که بیشتر مایه اضطراب و نگرانی است این است که نشانه های ایشان اکنون خیلی شبیه به حمله عصبی ای است که ژانویه سال 2018 رخ داد (و منجر به فلج شدن ایشان شد). سابقا ایشان دردهای مزمن متناوبی داشتند ولی اکنون دائماً درد دارند.

هرچند نمی خواهم ناامید باشم ولی اکنون حس می کنم که دیگر کار زیادی نمی توانم برای ایشان انجام بدهم و کوشش های اندکی که انجام دادیم، تعمدا خنثی شده و یا به راحتی نادیده گرفته شده اند. واقعیت این است که کوشش ایشان برای زنده ماندن تا الان، حقیقتا یک معجزه است.

بر اساس همه آن چیزی که من طی هفته گذشته از متخصصین پزشکی شنیده ام و با قلبی آکنده از درد می خواهم بیان کنم این است که: در این شرایط، تقریبا همه گزینه ها برای حفظ جان ایشان عملا از دست رفته اند و هیچ چیزی که بگردد به آن دل بست اکنون وجود ندارد! می گردد گفت پدرم شیخ ابراهیم زکزکی را دارند می کشند. یک قتل هم اکنون در حال اجرا و تقریبا رو به خاتمه است و عاملین، مصمم اند که این امر اتفاق بیفتد

محمد ابراهیم زکزاکی

جولای 2019

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "فرزند شیخ زکزاکی: تقریبا همه گزینه ها برای حفظ جان پدرم از دست رفته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرزند شیخ زکزاکی: تقریبا همه گزینه ها برای حفظ جان پدرم از دست رفته اند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید