کسب و کار

مهلت 7 روزه صنوف کم خطر برای دریافت کد فعالیت

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونای خراسان جنوبی از مهلت 7 روزه اصناف کم خطر برای مراجعه به سایت سلامت وزارت بهداشت و دریافت کد فعالیت خبر داد.

13 خرداد 1399

راهنمایان گردشگری با شیوع کرونا تمامی درآمد خود را از دست دادند

رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور با بیان اینکه شیوع کرونا تیر خلاص به شغل و درآمد راهنمایان گردشگری بود، خواستار مساعدت دولت برای سر پا ایستادن این قشر از افراد شد.

23 اردیبهشت 1399

مرغوب ترین عبا کجا بافته می شود، چشم شیخ نشین ها به یک روستا

خبرنگاران ، گروه استان ها - جواد متین: استان بوشهر دارای سابقه ای طولانی درزمینهٔ صنایع دستی است که تولید و عرضه برخی از این صنایع همچنان تداوم دارد و برخی نیز از یادها رفته اند.

28 فروردین 1399

مردی که رکوردار ساخت منبرهای چوبی است، وقتی چوب هم گره زده می گردد

خبرنگاران، گروه استان ها- مژگان قادری دانشمند: هنر گره چینی، هنری آمیخته با چوب و شیشه های رنگی بوده که در زمان صفویه برای ساخت درهای خانه کاربرد بسیاری داشته است.

27 فروردین 1399

غذاهای کریسمسی در 10 کشور جهان

خانه ای گرم با شومینه ای سوزان و روشن، درخت کاج تزئین شده با زنگوله های قرمز و طلایی و میزی پر از غذاهای رنگارنگ، تصویری مشترک و زیبا در خانه تمامی کسانی ست که کریسمس را جشن می گیرند؛ اما در بین تمام رسم و رسوم های شب کریسمس غذا جایگاهی ویژه دارد. به همین...

28 بهمن 1398

دوره مدرک به سر رسید، صنعت آدم ماهر می خواهد!

نتایج یک آنالیز نشان می دهد 48 درصد شرکتهایی که تا به امروز اقدام به جذب نیرو از دانشگاه ننموده اند، عدم آشنایی با فرایند جذب نیرو به وسیله دانشگاه را دلیل این امر عنوان نموده اند.

24 بهمن 1398

ساخت سریال بر اساس کتاب برنده بوکر

رمان جاده باریک در عمق شمال نوشته ریچارد فلاناگان که جایزه من بوکر 2014 را کسب کرد، تبدیل به سریال تلویزیونی می گردد.

14 بهمن 1398

انتقال تجهیزات نظامی به سفارت آمریکا در بغداد

ایسنا نوشت: در میانه اعتراضات مردمی عراق و کوشش های دولت موقت این کشور برای انتخاب نخست وزیر جدید و برون رفت از بحران کنونی، منابع مطلع از انتقال تجهیزات نظامی آمریکایی به سفارت این کشور در بغداد خبر دادند.

13 بهمن 1398

رشد فروش جهانی سینما

سینمای دنیا در سال 2017 میلادی با رشد 7 درصدی در گیشه بین الملل و نزول 2 درصدی در گیشه آمریکا و کانادا همراه بوده است.

26 آذر 1398

یکی از آثار سالوادور دالی دزیده شد

یک طراحی از سالوادور دالی ـ هنرمند نامدار اسپانیایی ـ از یکی از گالری های هنری سان فرانسیسکو ربوده شد.

8 آذر 1398

وقتی دیگر نمی توان خانوادگی به سینما رفت، ورود بچه ها و نوجوانان به سینما ها ممنوع

کافی است سری به سامانه فروش آنلاین سینمای ایران بزنید، تماشای اکثریت غریب به اتفاق آثار برای افراد زیر 15 سال توصیه نمیشود و این مسئله به معنای دور شدن بیشتر خانواده ها از سالن های سینما خواهد بود.

6 آذر 1398

توقف فروش نوعی داروی معده در آمریکا

شرکت داروسازی CVS در آمریکا از توقف فروش نوعی داروی معده به دلیل احتمال سرطان زا بودن آن خبر داد.

14 آبان 1398

نابغه هایی که دیده نمی شوند

فارس میزگردی نه با مسوولان و نخبگان دانشگاهی بلکه با نخبگان کوچک انجام داده که قطعاً هر کدام در آینده نام آورانی برای ایران خواهند بود.

10 آبان 1398

دیپلماسی اقتصادی قربانی دیپلماسی لبخند!

تقویت دیپلماسی اقتصادی ضعیف، ناکارآمد و منفعل کنونی کشور نقشه راهی است که می تواند در برابر دشمنی ها و تحریم های خارجی و حل معضلات اقتصادی داخلی، راهبردی موثر واقع شود.

30 مهر 1398

بخش خصوصی به دنبال جای پای محکم تر در اقتصاد

سیدمرتضی احمدپور- تبریز - خبرنگار:آذربایجان شرقی بنا بر اعلام مسئولان اقتصادی استان از نظر فعالیت بخش خصوصی و صنعتگرانی که وابسته به دولت نیستند در کشور مقام اول را دارد و اولین استان در حضور پررنگ بخش خصوصی در تصمیم گیری های اقتصادی و صنعتی به شمار می...

26 مهر 1398

صنایع غذایی جزء حوزه های اولویت دار صندوق نوآوری است

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر اینکه این صندوق حوزه غذایی را جزء حوزه های اولویت دار خود انتخاب نموده است، گفت: صندوق نوآوری کوشش دارد در حوزه های مختلف دانش بنیان اثربخشی شرکت ها را در کشور توسعه دهد.

17 مهر 1398

در دبی چگونه ماشین اجاره کنیم؟

می توانید در دبی به راحتی با یک ماشین بسیار لوکس مثل بوگاتی و فراری رفت و آمد کنید! دبی شهر شلوغ و زیبایی است که حتی ماشین پلیس هایی که در این شهر هستند هم در دسته ماشین های گران قیمت و پر زرق و برق قرار می گیرد. اما با اجاره ماشین در دبی به راحتی می توانید...

12 مهر 1398

دفاع شجاعانه کارمند پمپ بنزین مقابل دزد مسلح

کارمند پمپ بنزین توانست شجاعانه مقابل دزد مسلح مقاومت و به او تیراندازی کند.

7 مهر 1398

کارهای قابل انجام در شهر کیوتوی ژاپن به جز بازدید از معبد ها

کیوتو محبوب ترین مقصد گردشگری در ژاپن است و بخاطر بناهای تاریخی فوق العاده اش از جمله معبد ها و زیارتگاه ها و فضای سنتی اش شهرت و محبوبیت دارد. بیش از 4700 معبد و زیارتگاه در شهر کیوتو وجود دارند. بیشتر کسانی که به کیوتو سفر می کنند برای دیدن این بناهای تاریخی...

5 مهر 1398

نقش الگو را برای بخش خصوصی بازی می کنیم

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری با اشاره به پرونده های حقوقی متعدد این شرکت در دستگاه قضایی گفت: برخی از این پرونده ها می توانند تاثیر زیادی در قیمت شرکت داشته باشند.

4 مهر 1398
تعداد: (49)